04 دسامبر

بنا بر طرز استفاده قهوه ها ، قهوه به انواع قهوه ترک – قهوه فرانسه – قهوه اسپرسو – قهوه فوری و انواع کافی میکس تقسیم بندی شده است.

قهوه ترک ( Turkish coffee ) از انواع قهوه

قهوه ترک یکی از انواع قهوه و قدیمی ترین روش دم کردن قهوه است. برای تهیه قهوه ترک باید دانه قهوه را به صورت خیلی نرم ( Extra fine ) آسیاب کنید. سپس ان را در قهوه جوش مخصوص قهوه ترک دم نمایید.

قهوه فرانسه ( French coffee ) از انواع قهوه

یکی دیگر از روشهای تهیه قهوه یا انواع قهوه ، قهوه فرانسه است که برای اولین بار در فرانسه استفاده شده است. برای قهوه فرانسه دانه قهوه را زبر آسیاب می کنند و آن را در قهوه جوش‌های فیلتری یا فرنچ پرس دم میکنند. این قهوه هم یکی از خوشمزه ترین و مشهورترین قهوه های جهان است.

قهوه اسپرسو ( Espresso coffee ) از انواع قهوه

یکی دیگر از انواع قهوه ، قهوه اسپرسو است که ایتالیایی ها برای اولین بار از ان استفاده کردند. برای تهیه قهوه اسپرسو باید دانه قهوه را کمی زبر آسیاب کنید و آن را توسط موکاپات ( اسپرسوساز های روگازی ) و یا اسپرسوسازهای برقی دم نمایید. این قهوه هم طعم خاصی دارد و بسیار خوشمزه است.

قهوه فوری ( Instant coffee ) از انواع قهوه

یکی دیگر از انواع قهوه ، قهوه فوری است که نیاز به دم کردن ندارد. دلیل ان هم اینست که ماده عطری، رنگی و موثر آن به محض تماس با آب جوش آزاد خواهد شد.

در نیمه دوم قرن بیستم، انواع قهوه فوری ( Instant coffee ) نیز در بازار اروپا و آمریکا عرضه شد. این قهوه در واقع شیره تبخیر شده قهوه صاف و عصاره دانه قهوه است که نیازی به قهوه جوش ندارد و با حل کردن کمی از آن در یک فنجان آب جوش، اماده میشود.

کافی میکس ( coffee mix ) از انواع قهوه

کافی‌ میکس مخلوطی از قهوه فوری و سایر افزودنی ها مانند شیر ، شکر ، پودر وانیل ، پودر خامه ، پودر شکلات و…. است. برای تهیه ان میتوانید به راحتی کمی اب جوش به ان اضافه کرده و از ان میل کنید.

دیدگاه بگذارید