13 ژانویه

برزیل بزرگ‌ترین تولید‌کننده قهوه دنیاست و بیش از یک سوم قهوه دنیا را تولید می‌کند. این کشور آمریکای جنوبی از زمانی که فرانسیسکو د ملو پالتا (Francisco De Mello Palheta) در سال ۱۷۲۷ قهوه را از کاین (Cayenne) گینه فرانسه به برزیل آورد، مشغول کشت قهوه است. حاکم گینه‌ی فرانسه هیچ تمایلی نداشت که انحصار کشت این دانه‌ی پرسود را به این آسانی بشکند و آن را در اختیار برزیلی‌ها قرار دهد؛ اما همسر حاکم که مجذوب فرانسیسکو شده بود، دور از چشم شوهرش تعدادی دانه قهوه قابل‌کشت در اختیار فرانسیسکو قرار داد.

قهوه برزیل

 

مناطق کشت: سانتوس (Santos)، استیت برزیل (Estate Brazils)، پارانا (Parana)، موکوکا (Mococa)، سائوپائولو (Sao Paolo)، سرادو (Cerrado)

طعم‌های بارز: شیرین، شکلاتی، ادویه‌ای، گلی، بادی (body) متوسط رو به بالا، احساس زبانی نرم و ملایم
تولید: ۵۰ میلیون کیسه در سال، حدود یک سوم تولید قهوه دنیا

برزیل نه تنها بزرگ‌ترین تولیدکننده قهوه دنیاست، بلکه پیچیده‌ترین آن‌ها نیز هست. در این کشور همه‌جور قهوه، از قهوه‌های تولید انبوه و بی‌کیفیت و ارزان گرفته تا قهوه‌های تک‌خاستگاه (سینگل اوریجین)، ارگانیک و قهوه خاص (اسپشالتی کافی) بسیار مرغوب و باارزش تولید می‌شود. در برزیل فرآوری قهوه (جدا کردن دانه قهوه از میوه آن) به چهار روش مختلف انجام می‌شود و غیر‌معمول نیست اگر مزرعه‌ای را بیابید که از هر چهار روش برای فرآوری محصول یک برداشت استفاده کند.

اگر دقیق‌تر بخواهیم بگوییم، قهوه برزیل در ارتفاع نسبتا پایینی (معمولا بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا) می‌روید که نسبت به کشورهای منطقه آمریکای مرکزی و شرق آفریقا با ارتفاعات کشت بالاتر از ۱۲۰۰ متر ارتفاع کمی به شمار می‌آید. ارتفاع کشت کمتر قهوه برزیل به این معنی است که قهوه این کشور به همان نسبت اسیدیته کمتری دارد.